Czy warto wykonywać ozonowanie wnętrza auta?

Opublikowano: 13-06-2020

Wróć do spisu artykułów


Właściwości ozonu są znane od lat, jednak dopiero od niedawna znalazł on zastosowanie w procesie oczyszczania powietrza. Dzięki silnym właściwościom utleniającym ozon pozwala wyeliminować z powietrza szkodliwe mikroorganizmy. Stosowany jest również do usuwania przykrych zapachów i zanieczyszczeń chemicznych.

 

Jakie są zalety ozonowania?

Jedną z największych zalet ozonowania jest przede wszystkim bardzo duża skuteczność, zwłaszcza gdy postawi się na porządny generator ozonu od renomowanego producenta. Ozonowanie eliminuje nieprzyjemne zapachy, świetnie radzi sobie z usuwaniem chorobotwórczych mikroorganizmów, roztoczy i alergenów. To doskonały wybór także dla tych osób, które chcą pozbyć się pleśni, grzybów, zarazków i wielu innych mniej lub bardziej niebezpiecznych patogenów.

 

Dlaczego warto?

Ozonowanie jest dobrym sposobem nie tylko na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów, ale również na wykonanie kompleksowej dezynfekcji. Dzięki ozonowi można pozbyć się również wielu szkodników. Mowa tutaj przede wszystkim o mrówkach, molach, karaluchach i komarach. Za ozonem nie przepadają również myszy, szczury i inne gryzonie. Zaletą ozonowania jest również to, że jest to metoda szybka i stosunkowo niedroga, dlatego też tak wiele osób korzysta z jej olbrzymiego potencjału.

 

O czym należy pamiętać?

Ozonowanie należy obecnie do z najskuteczniejszych i najszybszych metod odświeżania i dezynfekcji. Ozon wykazuje właściwości bakteriobójcze już w niewielkim stężeniu. Dzięki ozonowaniu można skutecznie usunąć żelazo, amoniak i mangan. Ozon zapewnia wysoką czystość mikrobiologiczną, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Warto jednak zaznaczyć, że ogromną rolę odgrywa tutaj zachowanie ostrożności. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zlecić ozonowanie odpowiednim specjalistom. Nie można zapominać o tym, że ozon może być niebezpieczny dla zdrowia, dlatego po zakończeniu ozonowania zaleca się otworzyć drzwi i okna i wietrzyć auto co najmniej 10 minut. Godne uwagi jest nie tylko ozonowanie wnętrza auta czy klimatyzacji samochodowej, ale również pomieszczeń mieszkalnych i wody.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję