Jak dbać o wnętrze samochodu?

Opublikowano: 09-06-2020

Wróć do spisu artykułów


Przy pielęgnacji auta warto zadbać nie tylko o karoserię, ale również o wnętrze. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że czyszczenie wnętrza auta jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem od pielęgnacji karoserii, dlatego też warto odpowiednio się do tego przygotować.

 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu?

W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Brzydki zapach jest zmorą nie tylko palących kierowców. Przyczyn przykrych zapachów jest naprawdę bardzo wiele, a nieprzyjemna woń może naprawdę popsuć komfort prowadzenia auta. Aby rozwiązać ten problem, warto postawić na specjalne neutralizatory zapachów. Na rynku można kupić wysokiej jakości neutralizatory w cenie od 20 do 50 zł. Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre preparaty nie sprawdzą się w przypadku skóry i zamszu.

Nieprzyjemny zapach można usunąć także za pomocą ozonowania. Cząsteczki ozonu są w stanie pochłonąć nawet niewielkie cząsteczki dymu papierosowego, grzybów, pleśni i bakterii. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także usuwanie nieprzyjemnych zapachów za pomocą ultradźwięków. Za pomocą nowoczesnego urządzenia można wyprodukować specjalną mgiełkę, która jest w stanie dotrzeć nawet do ukrytych zakamarków i raz na zawsze usunąć nieprzyjemny zapach.

 

Jakie środki do czyszczenia tapicerki?

Dla większości kierowców najtrudniejszym zadaniem jest czyszczenie tapicerki samochodowej. Aby nie zmarnować całego dnia na czyszczeniu auta, warto zastosować odpowiednie środki do czyszczenia tapicerki. Pamiętać należy o tym, że nawet w bardzo zadbanym aucie tapicerka samochodowa będzie z biegiem czasu zmieniać swój kolor i stopniowo tracić swoje właściwości. Bez odpowiedniej pielęgnacji oryginalny kolor tracić będą nawet plastikowe elementy wraz z kokpitem. Oprócz sprawdzonych środków do czyszczenia tapicerki warto postawić na specjalne maszyny, dzięki którym będzie można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wyczyścić tapicerkę w swoim aucie, mogą skorzystać z pomocy specjalnych firm, które zajmują się pielęgnacją aut.

 

O czym należy pamiętać?

Bardzo ważne jest sprawdzenie filtra kabinowego. Mowa tutaj oczywiście o filtrze przeciwpyłkowym, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie powietrza tłoczonego bezpośrednio do wnętrza samochodu. Specjaliści zalecają, aby filtry wymieniać przynajmniej raz w roku. Tylko w ten sposób będzie można jeździć w komfortowych warunkach i tym samym zadbać o swoje zdrowie. Filtr kabinowy należy wymienić przede wszystkim wtedy, gdy pojawi się nadmierne parowanie szyb lub nieprzyjemny zapach w kabinie. Niestety to właśnie w filtrze bardzo często rozwijają się groźne dla naszego zdrowia bakterie, dlatego też sprawdzenie filtra kabinowego jest tak bardzo ważne. Godne polecenia są przede wszystkim niezawodne filtry kabinowe z węglem aktywnym, które doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem gazów.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję